საქართველოს პრეზიდენტი სამხრეთ კავკასიის ფორუმის მუშაობაში იღებს მონაწილეობას
საქართველოს პრეზიდენტი ნიზამი განჯავის საერთაშორისო ცენტრისა და მადრიდის კლუბის მიერ ორგანიზებულ სამხრეთ კავკასიის ფორუმის მუშაობაში იღებს მონაწილეობას. მიხეილ სააკაშვილი ფორუმის გახსნის ცერემონიას დაესწრო, რომელზეც სიტყვით გამოვიდნენ აზერბაიჯანის პრეზიდენტი, იორდანიის დედოფალი, ლატვიის პრეზიდენტი (1999-2007), ნიდერლანდების პრემიერ-მინისტრი (1994-2002). დღის მეორე ნახევარში დაგეგმილია საქართველოს პრეზიდენტის სიტყვით გამოსვლა სესიაზე: „ღია საზოგადოება, როგორც რთული კონფლიქტური სიტუაციების გადაჭრის საშუალება“.
ფორუმის მთავარი თემა დემოკრატიასთან დაკავშირებული საკითხები, ჩართულობა და სამოქალაქო საზოგადოების გაძლიერებაა.
ფორუმის მუშაობაში აზერბაიჯანის პრეზიდენტი ილჰამ ალიევი, თურქეთის ყოფილი პრეზიდენტი სულეიმან დემირელი, ფინეთის ყოფილი პრეზიდენტი ტარია ჰალონენი, რუმინეთის ყოფილი პრეზიდენტი ემილ კონსტანტინესკუ, მადრიდის კლუბისა და ნიზამი განჯავის საერთაშორისო ცენტრის წევრები და 300 ზე მეტი ექსპერტი და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელი იღებს მონაწილეობას. მადრიდის კლუბი, რომელიც ამ ფორუმის ორგანიზატორია 61 ქვეყნის 92 ყოფილ მინისტრსა და სახელმწიფო მინისტრს აწევრიანებს.
ფორუმის ორგანიზატორებსა და დელეგატებს მიმართვა დალაი ლამამაც გადაუგზავნა, რომელშიც ფორუმის ჩატარებისა და განსახილველი თემების მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება.

Президент Грузии принимает участие в работе Форума Южного Кавказа
Президент Грузии принимает участие в работе Форума Южного Кавказа, организованного Международным центром Низами Гянджеви  и Мадридским клубом. Михеил Саакашвили присутствовал на церемонии открытия Форума, на которой выступили с речами Президент Азербайджана, королева Иордании, Президент Латвии (1999-2007), премьер-министр Нидерландов (1994-2002). Во второй половине дня запланировано выступление с речью Президента Грузии на сессии «Открытое общество как средство разрешения сложных конфликтных ситуаций».
Главной темой Форума являются вопросы, связанные с демократией, вовлеченность и укрепление гражданского общества.
В работе Форума принимают участие Президент Азербайджана Ильхам Алиев, бывший Президент Турции Сулейман Демирель, бывший Президент Финляндии Тарья Халонен, бывший Президент Румынии Эмиль Константинеску, члены Мадридского клуба и Международного центра Низами Гянджеви  и более 300 экспертов и представителей гражданского общества. Мадридский клуб, который является организатором этого Форума, объединяет 92 бывших министра и государственных министра их 61 страны.
Далай-лама также направил организаторам и участникам Форума обращение, в котором он обратил внимание на важность проведения Форума и рассматриваемых тем.